Tërmet me manigtudë 4.4 në Shqipëri, ndjehet edhe në Maqedoni!

Një tërmet me manigtudë 4.4 sipas Shkallës Rihter këtë pasdite ka goditur Shqipërinë. Sipas EMSC, epiqendra e lëkundjeve ka qenë 20 km në perëndim të qytetit të Laçit dhe 28 km në veri të Durrësit.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut.