Tërmet i fuqishëm në Turqi

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.0 i shkallës Rihter sapo ka rënë në Turqi. Akoma nuk ka njoftim për të lënduar apo nëse ka pasur dëme materiale.

Turqia u trondit para pak javësh nga një tërmet 6.8 i shkallës Rihter dhe ka pasur paralajmërime nga qeveria që mund të preket nga një tërmet akoma më i fortë.