Tërmet 7.0 i shkallës Rihter në Turqi

Një tërmet me magnitudë 7.0 i shkallës rihter raportohet të ketë rënë para pak minutash në Turqi. Tërmeti sapo ka rënë dhe akoma nuk ka të dhëna se ku ka qenë epiqendra apo nëse ka dëme.