Tërmet 4.5 ballë i shkallës Rihter në Durrës

Një tjetër tërmet ka rënë në Durrës, Shqipëri pak më parë, këtë herë ka qenë e një magnitude të konsiderueshme 4.5 i shkallës Rihter.

Ky është tërmeti i tretë që bie që nga mbrëmja e djeshme, ku mbrëmë në orën 12 ishte regjistruar një tërmet me magnitudë 3.3 ndërsa edhe sot më herët ishte me magnitudë 3.3.

I fundit ishte i një magnitudë të konsiderueshme 4.5. Epiqendra ka qenë 23 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 45 kilometra larg qytetit të Tiranës.