Të shtëna masive në Baltimore, raportohet për të vrarë dhe plagosur

Gjatë mbrëmjes së kaluar kanë ndodhur të shtëna masive në jug të Baltimore, SHBA, ku policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes.

Raportet fillestare treguan se disa njerëz u vranë dhe dhjetëra u plagosën, raportoi Fox 45 Baltimore.

Dhjetë persona u dërguan në spitale nga policia, dhe 19 të tjerë vozitën vetë, raporton Fox 45, duke shtuar se një dëshmitar tha se dëgjuan 20 deri në 30 të shtëna.

Departamenti i Policisë në Baltimore nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese të Reuters për koment.

Akoma nuk dihen shkaqet e të shtënave apo nëse ka të arrestuar a dyshuar lidhur me këtë rast.