Të hënën kryeministri Zaev takohen me Ursulla von der Leyen

Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla von Der Leyen të hënën do ta takojë kryeministri e vendit Zoran Zaev.

Nga selia e KE-së në Brukles kanë njoftuar se në fokus të takimit do të jenë paralajmërimet se Shkupi dhe Tirana mund të ndahen në procesin eurointegrues.

Kjo deklaratë vjen, pasi eurokomisari për zgjerim, Oliver ka ripërsëritur qëndrimin, se në rast se nuk ka zgjidhje mes Shkupit dhe Sofjes, është i mundur opsioni i ndarjes së Shkupit dhe Tiranës në procesin eurointegrues.