“Superskandal”, Berisha: Qeveria po vaksinon me vaksina të skaduara

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook ish kryeministri Sali Berisha denoncon vijimin e procesit të vaksinimit anti-Covid me vaksina tashmë të skaduara.

Teksa i referohet mesazhit të marrë nga një mjek, Berisha shprehet se bluzat e bardha e kanë ndërprerë procesin, por janë detyruar nga qeveria për të vijuar.

Sipas denoncimit, vaksinat kanë skaduar që më 6 prill.

Sali Berisha: “Superskandal! Ndal vaksinimit elektoral te qytetareve me vaksina te skaduara

Prej 10 ditesh shqiptaret vaksinohen me vaksina ta skaduara. Bluzat e bardha nderpresin procesin e vaksinimit.  Xhahili i Surrelit detyron vazhdimin e tij!

Miq, ne menyre te perseritur kam denoncuar fshehjen e dates se skdences te vaksinave nga Xhahili i Surrelit dhe Ndrikull Hajnia. Para 15 Serbia shkaterroi nje kontigjent vaksinash te skaduara.Perdorimi i nje vaksine te skaduar perben nje kercenim serioz per jeten e te vaksinuarit dhe nje veper te rende penale. Denoj me ashpersine me te madhe perdorimin elektoral te vaksinave te skaduara dhe i beje thirrje OBSH te nderhyj me urgjence per te nderprere menjeher kete eksperiment kriminal çnjerzor te autoriteteve shqiptare. Lexoni denoncimin e bluzbardhit dixhital dhe shikoni ne foto daten e skadimit te vaksinave 6/4/2021”.

Denoncimi: Mirmbrema. Ndjese per oren e vone. Sot ka ndodhur skandali i rradhes i ripjelljes ne lidhje me vaksinimin. Rreth mesdites vaksinimi eshte nderprere per rreth 1 ore pasi mjeket vaksinues konstatuan qe vaksinat e ardhura se fundmi kane daten e skadences 09.04.2021. Pati nje grumbullim te madh njerzish pas nderprejes se vaksinimit. Duke qene se njerzit u merzit dhe irrituan me situaten e krijuar, me urdher nga lart mjeket dhe infermieret i detyruan te kthehen ne vende dhe te fillojne perseri vaksinimin. Nga ky moment cdo person nuk u lejua brenda cadrave. Po ju dergoj foton Data e sakadimit shenon 06.04.2021. ju siguroj qe diten e djeshme vaksinimi eshte nderprere per rreth 1 ore pasi vaksinatoret konstatuan qe kjo eshte data e skadences. Ju lutem ju bejeni publike se kjo qe po ndodhe eshte shume e rrezikshme.Keta nuk ndalen para asgjeje per propaganden e tyre duke kercenuar shendetin me vaksina te skaduara.me respekt