Lajme Sulmohet fizikisht sekretari i klubit bullgar në Ohër

Sulmohet fizikisht sekretari i klubit bullgar në Ohër

Hristijan Pendikov (21), sekretar i klubit bullgar “Car Boris i Treti” në Ohër mbrëmë është rrahur nga tre sulmues, raportojnë mediat bullgare, ndërsa rastin e ka konfirmuar edhe MPB-ja e Maqedonisë.

Sulmi është kryer mbrëmë rreth orës 21:00 përballë një lokali në qendër të Ohrit. Viktima ka plasaritje në brinjë, rruaza dhe nofull të thyer.

Sulmuesit janë identifikuan, ndërsa MPB-ja njoftoi për rastin.