Stresi i inatosur me takimin Rama-Vucic: Historia ka treguar që ka Skënderbe por ka edhe Hamza

Takimi mes Edi Ramës dhe Aleksander Vucic në Tiranë ka nxitur reagime të shumta në publik, e ndër emrat e njohur që ka reaguar ka qenë edhe reperi Stresi.

Tropojani nuk ka hezituar fare ta quaj edhe tradhtar kryeministrin shqiptar.

Në postimin e bërë ai ndër të tjera shkruan se historian a ka mësuar se kemi Skënderbe por kemi edhe Hamza, jemi një popull i ulët që shitemi për fare pak

Ky është postimi i tij i plotë: Si eshte ajo kenga Therret Prizreni mori Shkoder,hajde te rrime se te kam moter, merre Durrsin e Tiranen se keshtu e gzojna nanen.I ke thirre mire mori qyqe Kosove qe tu dogj shpirti per Shqiperi e pate anderr tan jeten e te shiten e u tallen me ty sa here deshen komunistet .Tash edhe pak dashuri mes Rames e Vucicit duhet e ishalla po pjell ndonje moster tjeter e na zhdukin komplet se e meritojme.Paskemi qene populli me i ulet qe mund te egzistoje …Hisoria vete ka treguar qe ka Skenderbe por ka edhe Hamaza…dhe poshtersine e kemi ne gjak.Shitja na karakterizon, shitemi per pak bre per fare pak , mjafton te na vihet nje cmim dhe jemi malli me i lire per tregun e rradhes.
Demokracine dhe lirine e kemi armik.nuk i duam , ne na duhet diktature, qepje goje, dhe nenshtrim .Vetem ashtu jetojme te qete , te nenshtruar ,te varfer por te lumtur. Historia per trimeri e besnikeri paska qene nje seri brockullash e hiperbolizuar se ndryshe nuk ka mundesi….Armikun e presim si jo me mire, e shetisim ,i japim te drejte te na perfaqsoje ne BE e te mendoj ai per fatin tone….Por jemi te ndershem ne te vrasim vetem per nderzim artificial , aty nuk durojme .Dhe jo se e kemi prob jo mor jo por ngaqe s jemi te zotet vete ta bejme ate pune na vjen inat qe e ben tjetri…EDI Rama ja kajti nanen Shqiperise, Kosoves akoma me keq u tall me te gjalle e te vdekur.
Tash suluni si hijena neper portale kundra liderit Global ju grate e Kosoves qe u eksituat nga nje deklarate e tij ne Beograd.Sot u perdhunuat prej tij per te disaten herë.