Skuadra e Superligës bën gati stadiumin për fillim të kampionatit

Ministria e Shëndetësisë në koordinim me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik i kanë dhënë leje klubeve të Superligës së Kosovës të nisin stërvitjet.

Kështu gjatë ditës së sotme skuadra e Drenicës do të grumbullohet në fushën me bari sintentik në Skenderaj.

Ndërsa para rifillimit të përgatitjeve, skuadra e Drenicës ka bërë dezinfektimin e stadiumit ‘Bajram Aliu’.

“Dezinfektohet objekti i stadiumit! Skenderaj – 19.05.2020 Sot, në oret e para të mengjesit, janë dezinfektuar hapësirat e stadiumit ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj. Dezinfektimi është bërë në të gjithë hapësirën ku lojtarët dhe stafi mund të kenë kontakt, krejt kjo me qellim të parandalimit të infektimit me Covid-19. Dezinfektimi do vazhdoj edhe ditëve tjera konform udhëzuesit nga IKSHP dhe MSH”, shkruhet në njoftimin zyrtar nga KF Drenica.