Skena teatrale nga Luis Suarez kur kundërshtari ia mori atleten që e zbathi uruguaiani

Luis Suarez regjistroi golin e tij të 25-të në paraqitjen e 36-të për Gremion, kur uruguaiani shënoi golin e parë kundër Cruzeiro të dielën.

Por, nuk ishte goli i tij që vodhi vëmendjen, por diçka që mund të duket edhe qesharake.

Në fund të pjesës së parë, me Gremion në epërsi, Suarez u rrëzua pas një dueli me lojtarin kundërshtar. Gjatë incidentit i është zbathur atletja.

Ndërsa po protestonte te gjyqtari, një lojtar kundërshtar e mori atë dhe e hodhi jashtë fushës.

Reagimi i Suarez ishte ashtu siç pritej, pasi sulmuesi njihet si mjaft dramatik në këso momente.

Mbrojtësi i Cruzeiro u ndëshkua me karton të verdhë për veprimet e tij. Gremio fitoi 3-0.