Sizmologu kosovar jep detaje për tërmetin

“Nuk ka pas dy goditje në Zubin Potok por vetëm një. Kjo lëkundje ishte afër Liqenit të Ujmanit dhe qytetarët nuk kanë nevojë të frikësohen apo të krijohet panikë”, deklaroi ai në emisionin Info Magazine.

Ndryshe, minuta më parë tërmete kanë goditur Kosovën.

Sipas Qendrës Ndërkombëtare për Regjistrimin e Tërmeteve, shkalla e rihterit të njërit prej tyre ishte 4.3 shkallë.

Sipas të dhënave, epiqendra e tërmetit është në veri të Kosovës, në Leposaviq.