Shqyrtohet shitja e klubit të njohur të Premierligës

Pronari i Evertonit, Farhad Moshiri po e konsideron shitjen e klubit, pasi nuk ka arritur t’i përmbush objektivat që i kishte.

Iraniani ka investuar rreth 500 milionë euro dhe ka 90% të aksioneve, por kjo pritet të ndryshojë, transmeton Gazeta Express.

Evertoni momentalisht vlerësohet me rreth 400 milioën euro, që i bie se Moshiri do të pësonte humbje të madhe.

Një konzorcium i interesuar ka kontaktuar me biznesmenin iranian dhe oferta po shqyrtohet seriozisht, sipas The Sun.

Evertoni së fundmi shkarkoi trajnerin Rafael Benitez. /Gazeta Express/