Shqipëri, 802 raste të reja me C0 VID dhe 12 viktima

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 802 raste të reja me COV ID-19 në Shqipëri nga 2604 testime të kryera në total. Ndërkohë kanë humbur jetën 12 qytetarë me Sars-Cov2. Në 24 orët e fundit janë shëruar 527 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 24.136 që nga fillimi i epidemisë.