Shpërndante kokainë në Kamzë, arrestohet 45-vjeçari

Një 45-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi shpërndante drogë dhe mbante armë gjahu në banesë.

45-vjeçari është ndaluar në Bathore dhe pas një kontrolli fizik, i janë gjetur 100 gramë kokainë. Në vijim të hetimeve, policia i gjeti në banesë edhe një armë gjahu.

Nga veprimet hetimore, dyshohet se 45-vjeçari nga Kamza pasi siguronte lëndë narkotike kokainë, e ndante në doza, të cilat i shiste kundrejt çmimit 7000 lekë të rinj në zonën e Kamzës, Institutit dhe Bathores.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.