Shorti i LK-së: Liverpooli dhe City vijnë në Madrid!

Çiftet e 1/8-së së LK-së
Borussia Dortmund – PSG
Real Madrid – Man City
Atalanta – Valencia
Atletico – Liverpool
Chelsea – Bayern
Lyon – Juventus
Tottenham – Leipzig
Napoli – Barcelona
Ndeshjet e tetës së finales janë në program me 18/19 dhe 25/26 shkurt 2020, kurse ato të kthimt me 10/11 dhe 17/18 mars. Finalja do të luhet më 30 maj në Stamboll.