Shkon në 7 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

Në orët e vona të së enjtes është raportuar për viktimën e shtatë nga koronavirusi në Kosovë.

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se pacienti Z. I, 72-vjeçar, ishte nga komuna e Gjilanit.

“Pacienti është pranuar në Klinikën Infektive me datën 31.03.2020 në gjendje të rëndë dhe kishte edhe sëmundje të tjera shoqëruese”, është thënë mes tjerash në komunikatë.

Deri të enjten, në të gjitha komunat e Kosovës është raportuar për 224 persona të prekur me koronavirus, duke përshirë 37 persona të shëruar.