Shefi i KE-së zbulon paketën e ndihmës 50 miliardë euro për Ukrainën

epa09846777 European Commission President Ursula von der Leyen arrives for the European Council Summit in Brussels, Belgium, 24 March 2022. The European Council summit starts with the participation of US President Joe Biden to address Russia's ongoing military aggression against Ukraine. After that, Head of States will continue discussions on how best to support Ukraine in these dramatic circumstances. EPA-EFE/JULIEN WARNAND

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka zbuluar një paketë ndihme prej 50 miliardë eurosh për Ukrainën.

Von der Leyen tha se paketa e ndihmës do të sigurojë perspektivë dhe besueshmëri për partnerët ukrainas të bllokut.

Njoftimi vjen përpara një konference ndërkombëtare në Londër këtë javë që synon të mbledhë më shumë fonde për rindërtimin e vendit.

 

 

Top Channel