Sam Asghari shënon përvjetorin e parë të martesës me Britney Spears, teksa artistja fshin sërish llogarinë në Instagram

Sam Asghari po feston vitin e tij të parë të lumtur të martesës me Britney Spears.

Aktori 29-vjeçar përkujtoi përvjetorin e martesës së tyre në InstaStory të premten – pavarësisht largimit të këngëtares së “Toxic” në mediat sociale.

“Gëzuar 1 vit për mua dhe gjysmën time më të mirë”, ka shkruar Asghari krahas një fotoje të çiftit me unazat e martesës.

Foto: Sam Asghari/Instagram

Ai postoi gjithashtu një video montazh nga dita e tyre e veçantë, duke treguar gjithçka nga procesi i planifikimit deri te puthja e çiftit në altar.

Videoja përfshinte klipe të Spears duke provuar fustanin e saj të martesës përpara se të hipte në një karrocë të zbukuruar me trëndafila.

Postimi gjithashtu tregoi disa nga momentet e veçanta pas ceremonisë, si për shembull çifti që ndanë një shije të ëmbël në ballkonin e tyre.

“Një vit i martuar me gruan e ëndrrave të mia”, ka shkruar Asghari për videon, e cila ishte vendosur si interpretim i këngës “Can’t Help Falling in Love” të Elvis Presleyt. “Gëzuar përvjetorin dashuria ime”.

Spears dhe Asghari thanë u martuan gjatë një ceremonie të mbushur me yje në oborrin e shtëpisë së saj në Thousand Oaks, Kaliforni.

Foto: Sam Asghari/Instagram

Ndërsa aktori bëri homazhe për ditën e tyre të madhe publikisht, duket se Spears dëshiron të mbajë disa gjëra mes tyre.

Fituesja e “Grammy”-it e fshiu Instagramin e saj – për herë të disatë – të enjten pa asnjë paralajmërim.

Ndonëse është e paqartë pse vendosi të bënte një pushim, këngëtarja së fundmi u dha fansave një vështrim në rutinën e zjarrtë të stërvitjes së saj dhe të bashkëshortit të saj.

Spears shpërndau një video të dyshes duke u ngjitur në palestrën e shtëpisë së tyre, por në vend të mbathjeve dhe atleteve, ajo veshi një fustan prej dantelle, saten dhe çizme të.

Foto: Sam Asghari/Instagram

Edhe pse këngëtarja e “Womanizer” tha se “nuk ka qenë kurrë në palestër me taka të larta”, ajo tha se donte të rimarrë kontrollin pas përfundimit të konservatorit të saj 13-vjeçar .

“Duke pasur parasysh se gjithmonë kam pasur një trajner që të më thotë se çfarë të bëj në palestër, vendosa – dhe ky është burri im i çmendur – vendosa të vesh një fustan në palestër për të parë se si është ndjesia dhe më pëlqen shumë”, shkroi Spears.

Spears dhe Asghari u fejuan në shtator 2021 pas afro pesë vitesh lidhje.