Ronaldo, dërgon makinat në Lisbonë….?!

Kristiano Ronaldo është mes thashethemeve të merkatos që dëshironin një rikthim te Sporting Lisbona (hipotezë e mbështetur edhe nga nëna e tij, Dolores Aveiro: Unë do ta bind atë të kthehet) dhe një sezoni për t’u harruar, mund të largohet nga Juve një vit më herët se fundi i kontratës së tij, e cila skadon në qershor 2022.

 

 

 

Për të ushqyer thashethemet mbi një lamtumirë të mundshme, pra, janë imazhet e publikuara nga “Per Semper Calcio”. Më konkretisht, ky portal publikoi një video në të cilën mund të shihni burra që ngarkojnë super veturat e Ronaldos në një kamion.

 

Mund të lexohet qartë “Rodo Cargo”, një kompani e njohur transporti me seli në Lisbonë. Pra, Kristiano po i lëviz të gjithë “xhevahirët” e tij automobilistikë nga Torino. Nëse ardhja e makinave të tij në kryeqytetin piemontez, verën e vitit 2018, do të parashikonin zbarkimin e tij bardhezi, e kundërta, zbrazja e garazheve, lajmëron një destinacioni të ri. Pra, mund të nënkuptojë të kundërtën e vitit 2018.