Roberto Cavalli la pas gruan e tij 45 vjet më të re, modelen suedeze të cilës ia bleu një ishull privat

Ikona e modës, Roberto Cavalli vdiq në moshën 83-vjeçare. Ai la pas gruan e tij 45 vjet më re, modelen suedez dhe miss-in Sandra Nilsson.

Çifti kanë bashkë qenë bashkë që nga viti 2014, derisa vitin e kaluar u bënë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Giorgio, me emrin e babait të Cavallit.

Për shkak të diferencë në moshë, shumë nuk besuan në lidhjen e tyre, por dashuria e tyre mbijetoi.

Sipas DailyMail, Cavali thuhet se i ka blerë partneres së tij Sandra, një ishull privat në Suedi, në vendlindjen e saj.

Ishullin të cilin ia bleu për 2.5 milionë euro përmban një vilë luksoze me katër dhoma gjumi, një shtëpizë gjuetie, një pishinë, një fushë golfi dhe mbetjet e një fortese të vjetër vikinge.

Kujtojmë se para lidhjes me modelen, kreatori i modës ishte martuar dy herë, dhe prej dy martesave kishte bërë pesë fëmijë.

Në martesën e tij të parë me Silvanella Giannonin ai bëri një djalë dhe një vajzë, Tomasson dhe Cristina-n derisa me gruan e tij të dytë Eva Maria Deman, ai bëri tre fëmijë, Roberta-n, Rachele-n dhe Daniela-n. Sandra solli në jetë fëmijën e tij të gjashtë.