Real Madrid 2:0 Barcelona, notat e lojtarëve

El Clasico dhuroi një spektakël sidomos pas shënimit të golit, ku rastet nuk munguan.

Vinicius Jr dhe Mariano Diaz ishin golashënuesit e kësaj super ndeshje.

Pikërisht, braziliani është lojtari që është vlerësuar më së shumti – falë paraqitjes fantastike që pati sonte.

Natë për t’u harruar pati dyshja e sulmit Griezmann – Messi.