Rama i drejton dorën, Merkel grushtin! Ceremonia te Pallati i Brigadave

Ka mbërritur në Pallatin e Brigadave kancelarja gjermane Angela Merkel, ku është pritur në një ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Ky i fundit, pak i shkujdesur e ndoshta edhe i emocionuar nga vizita e rëndësisë së veçantë, harroi masat anticovid, duke i drejtuar dorën kancelares Merkel, por kjo e fundit jo më kot është gjermane.

Ajo u mjaftua me grushtin që trokiti me Ramën dhe ceremonia vazhdoi si normalisht me fotot zyrtare dhe me këndimin e himneve kombëtare.