Princi Willam bën daljen e parë publike që nga njoftimi i Kate për kancerin

Princi William dhe djali i tij i madh, Princi George u panë për herë të parë në publik që nga njoftimi i Princeshës Kate se vuan nga kanceri.

Ata kanë zgjedhur ta shihnin ndeshjen e Aston Villas në Villa Park në Birmingham, shkruan The Independent.

Ndryshe, në muajin mars, Princesha e Uellsit, zbuloi se po i nënshtrohej trajtimit për kancer me në një video-mesazh emocional pas muajsh spekulimesh për shëndetin e saj.