“Performoj për të dashurin tim”, Dua pranon se është i këndshëm këndimi pa audiencë

Ajo aktualisht është e izoluar me të dashurin e saj Anwar Hadid në Londër, shkruan DailyMail.

Megjithatë, Dua Lipa vërtetoi se shfaqja duhet të vazhdojë ndërsa u shfaq tek Jimmy Fallon përmes lidhjes me video të mërkurën, ku ajo bisedoi me legjendën e TV-së para se të performonte këngën e saj të re “Break My Heart” me të dashurin pas kamerës.

Këngëtarja, 24 vjeçe, foli me sinqeritet për publikimin e hershëm të këngës së saj, ndërsa pranoi se është argëtuese për performonte për Anwarin, 20 vjeç.

Kur Jimmy e pyeti nëse Dua po e konsideronte të çuditshme, ajo tha: ‘është kënaqësi të performosh pa audiencë. Përveçse unë performoj për të dashurin tim me studion tonë të vogël. ‘

Dua po jeton në një ‘Airbnb’ të rastit në Londër me të dashurin Anwar, pasi u kthye në shtëpi nga turneu i saj në Australi dhe gjeti banesën e saj të përmbytur.

Ajo ka qenë e detyruar të nxjerrë albumin e saj Future Nostalgia më herët për shkak se rrodhi ilegalisht në internet dhe kur u pyet se si ndihej, ajo tha: ‘Në rregull janë marrë parasysh rrethanat’.

Dua shpjegoi: ‘Ne e lëshuam atë javë një javë më herët, sepse ka rrjedhur në internet. Unë në fakt nuk e di se si ndodhi”.

Javën e kaluar, Dua foli për izolimin me Anwarin ku tha se po kryejnë punët e tyre, pastaj ulen dhe shohin film apo bëjnë piktura.