Pas intervistës së bujshme, Beyonce ka një mesazh për Meghan Markle

Këngëtarja e njohur të martën, përmes një postimi shkroi mesazh mbështetës për Meghan, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

“Faleminderit Meghan për guximin dhe udhëheqjen tuaj. Ne të gjithë jemi forcuar dhe frymëzuar nga ju”, shkruan ajo.

Mesazhi i Beyoncé vjen vetëm disa ditë pas intervistës ‘bombë’ të Meghan dhe Princ Harry me Oprah Winfrey, në të cilën çifti foli për herë të parë që kur u tërhoq nga rolet e tyre si mbretër të vjetër në familjen britanike.

Në intervistë, Meghan zbuloi se abuzimi i vazhdueshëm nga shtypi britanik ndikoi në shëndetin e saj mendor dhe pretendoi se një mbret i vjetër kishte “shqetësime dhe biseda” rreth asaj se sa e errët do të ishte lëkura e djalit të tyre Archie.

Të martën, Pallati Buckingham lëshoi ​​një deklaratë në emër të Mbretëreshës duke thënë se akuzat për racizëm të bëra nga Sussexët ishin “duke u marrë shumë seriozisht”.

Beyoncé, e cila u takua me çiftin në premierën e “Lion King”, ka treguar më parë mbështetjen e saj për ish-aktoren.

Në vitin 2019, Jay-Z dhe Beyoncé pranuan një Brit Award përmes videos, i cili u filmua me një portret të Meghan si Mona Lisa në sfond.

Beyoncé shkroi më vonë se, “Për nder të muajit të historisë së personave me ngjyrë, ne përkulemi para një prej Monave tona të Melanuara”.