Pas 15 vitesh bëhen prindër, i pagëzuan fëmijët me emrin Vjosa dhe Albin

Një çift nga Kosova janë bërë prindër pas 15 vitesh duke lindur dy engjuj.

Mirëpo, e veçanta ishte se emrat e vajzës dhe djalit i vendosin me personalitete politike, transmeton Indeksonline

 

Bëhet fjalë për dy fituesit e zgjedhjeve të 6 tetorit të vitit të kaluar, Albin Kurti dhe Vjosa Osmani.

Momenti i përqafimit nga Vjosa Osmani dhe Albin Kurti pas zgjdhjes ...

“Pas 15 vitesh u bëra baba i një vajze e një djali dhe emrat jau lash ALBIN e VJOSA , ishalla bëhen si Albin Kurti e Vjosa Osmani. Qofshin me jetë të gjatë e të lumtur Vjosa e Albini”, ka shkruar ky qytetar në Facebook. /Indeksonline/