Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira me reshje të kohëpaskohshme shiu që do të jenë më të bollshme, sidomos në pjesët jugore ku do të kenë karakter të rrëmbyeshëm. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare. Temperaturat do të sillen 3 nga në 17 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe relativisht i ngrohtë me reshje të kohëpaskohshme të dobëta shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu. Temperatura minimale do të jetë 4 ndërsa maksimale 15 gradë.