Parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira të vogla, ndërsa në jug të vendit me vranësira më të mëdha dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 7 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 10 deri në 15 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë poti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të ulet në 0 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë.