Parashikimi i motit për sot

Moti në orët e paradites do të jetë i ftohtë. Gjatë ditës ne diell dhe vranësira. Do të fryj erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior, me e theksuar do të jetë përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -7 deri në 1 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri prej 4 deri në 12 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira mesatare, do të fryj erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -3 ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 7 gradë Celsiusë.