Parashikimi i motit për sot

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi veriperëndimor, veçanërisht paradite. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë prej 5 deri 11 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë paradite do të mbizotëroj mot me vranësira dhe erë të përforcuar nga drejtimi verior. Nga mesdita vranësira do të ulet dhe gjatë ditës moti do të jetë me diell. Temperatura minimale do të ulet deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 8 gradë Celsiusë.