Parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me diell, vranësira mesatare dhe mjegull në disa lugina. Pasdite vranësirat do të rriten dhe në disa pjesë të vendit do të paraqiten kushte për reshje të shiut të dobët. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 10 deri në 15 gradë.

Në Shkup, paradite do ketë paraqitje të dobët të mjegullës, ndërsa gjatë ditës moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Temperatura minimale do të ulet në -3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë.