Parashikimi i motit për sot

Në mbarë vendin moti sot në orët e paradites do të jetë me diell dhe i freskët, pasdite me vranësira të vogla deri në mesatare.

Temperatura minimale do të në jetë në interval prej -5 deri në 1 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 9 deri në 16 gradë Celsiusë. Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot me diell, kah fundi të ditës me vranësira të dobëta deri në mesatare. Temperatura minimale do të ulet në -3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 14 gradë Celsiusë.