Parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira, pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 7 deri në 13 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira, pasdite vranësira do të zvogëlohen. Temperatura minimale do të ulet në 1 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 11 gradë Celsiusë.