Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës do të ketë diell dhe vranësira mesatare.

Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri 10 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 20 deri 26 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme parashihet të ketë reshje të shiut.