Parashikimi i motit

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, por i ftohtë. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -8 deri -2 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 0 deri 5 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell.