Parashikimi i motit

Moti sot në mëngjes do të jetë me mjegull dhe vranësira të ulëta. Gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 13 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë të dobët nga drejtimi jug-lindor. Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 12 gradë Celsiusë.