Parashikimi i motit

Moti sot do të jetë me diell dhe temperatura të larta. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës veriperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri 24 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 34 deri në 42 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë me i ndryshueshëm, në disa pjesë të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.