Parashikimi i motit

Moti sot pritet të jetë pjesërisht i vranët dhe i ftohtë me reshje lokale kryesisht reshje bore. Përgjatë Vardarit do të fryjë erë mesatare, herë pas here më e fortë nga veriu.

Temperatura maksimale do të arrijë në 6 gradë Celsius, ndërkaq temperatura minimale do të bie në-8 gradë Celsius.

Në Shkup pritet mot kryesisht i vranët me temperaturë minimale prej -1 gradë Celsius, ndërkaq temperatura maksimale pritet të arrijë 5 gradë Celsius.