Parashikimi i motit

Në Shkup me diell, në mëngjes me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e fortë veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 6 gradë.

DPHM për të mërkurën dhe të enjten paralajmëron mot stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit. Ditën e premte pritet një valë e lagësht me reshje bore.

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa në pjesët ekstreme verilindore me vranësira dhe me reshje të dobëta bore. Pasdite kryesisht me diell. Do të fryjë erë e fortë nga drejtimi verior , sidomos në gjatë Vardarit dhe në pjesët lindore. Temperaturat minimale do të lëvizin në interval prej -4 deri në 3, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 1 deri në 9 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell, në mëngjes me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e fortë veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 6 gradë Celsius.

DPHM për të mërkurën dhe të enjten paralajmëron mot stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit. Ditën e premte pritet një valë e lagësht me reshje bore.