Pamjet video, shikoni sesi e kanë rrahur grabitësit të moshuarin shqiptar

Një grabitje ka ndodhur në fshatin Çernene të Bulqizës, ku gjashtë persona janë futur në një banesë, duke dhunuar çiftin që ndodhej brenda dhe marrë gjithçka.

Burri e gruaja, Rrahman dhe Hasije Dulja ndodheshin vetëm në banesë, pasi djemtë janë emigrantë.

Hajdutët iu janë futur në shtëpi rreth orës 23:00, kur çifti ka qenë duke parë televizor. Rrahman Dulja tregon momentet e tmerrit në këto pamje më poshtë./lapsi