Një ushtar ukrainas mbetet i vrarë nga sulmi i separatistëve pro-rusë

Një ushtar ukrainas u vra dhe 2 ushtarë tjerë u plagosën nga zjarri i hapur nga separatistët pro-rusë në rajonin Donbas, në lindje të Ukrainës, njoftuan nga Forcat e Armatosura të Ukrainës. Në deklaratën e bërë nga Forcat e Armatosura të Ukrainës, u theksua se separatistët kanë shkelur 3 herë armëpushimin. Më tej thuhet se një ushtar nga ushtria ukrainase u vra dhe 2 ushtarë tjerë u plagosën si rezultat i zjarrit të hapur nga separatistët në rajonin e Mayorskoye të Donbas.