Nis seanca ndaj Thaçit në Hagë

Ish-presidenti Hashim Thaçi po bën paraqitjen e parë në Hagë

Ka nisur seanca e parë dëgjimore ndaj Presidentit Hashim Thaçi në Tribunalin Special.

Seanca transmetohet live në faqen e Gazetës Express dhe në Televizionin 7. Po ashtu, seanca transmetohet edhe në dy faqet në Facebook.

Ish-Presidenti Thaci akuzohet për krime të luftës bashkë me Kadri Veselin, Rexhep Selimin dhe Jakup Krasniqin.

Ai ka dhënë dorëheqje nga posti i Presidentit menjëherë pasi i është konfirmuar aktakuza.