Nga 1 deri në 10 çfarë note i vë resë së saj Remzia

Remzie Osmani është ndër ata zëra që rrallë skena jonë muzikore mund të fitojë të tillë.

Ka shumë vite që është prezente në tregun muzikor, madje me kalimin e kohës ajo veç po pëlqehet e po kërkohet më shumë për ti zbukurar ahengjet, dasmat e mbrëmjet muzikore.

Në prillin që e lamë pas, këngëtarja e mirënjohur martoi djalin e saj të vetëm Hamin, dasmë e cila bëri bujë të madhe mediatike për javë e muaj rresht.

Duke u njohur si një grua modeste, nënë e bashkëshorte e mirë, padyshim që edhe si vjehërr i reflektuan virytet dhe anët pozitive të saja.

E tani që po bëhet gjyshe, s’ka ndjenjë më të mirë për të që pas 20 viteve kur e lindi vajzën e saj Riolën.

Në grupin e rejave e vjehrrave që kanë raporte të mira , përmenden edhe Remzia e Gëzimja.

Madje, në një intervistë të realizuar në prag të festave këngëtarja u pyet se nga 1 deri në 10 sa është e kënaqur me nusen?

“Me nusen jam e knaqur shumë, njëherë përniher 10she e ka, nqfotse vazhdon nusja kshtu si asht, atherë gjith jetën do t’jetë bile 10 me yll”, përgjigjet Remzia.