Nënkryetarja e Kuvendit: Shpresoj që Qeveria ta fillojë punën sa më parë

Arbërie Nagavci, nënkryetarja e zgjedhur e Kuvendit të Kosovës, ka folur një ditë pas seancës konstituive, raporton Gazeta Express.

Përmes një shkrimi në Facebook, Nagavci tha është është mirënjohëse ndaj kreut të LVV-së, Albin Kurtit dhe partisë që ia dhanë besimin për atë pozitë.

Tutje, ajo ka uruar që sa më parë të fillon punën qeveria Kurti.

“Uroj që sa më parë të filloi punën dhe QeveriaKurti e të ecim para bashkarisht drejt ndryshimeve në të mirë të qytetarëve dhe vendit tonë”, ka thënë Nagavci.