Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës, Gostivarit dhe Mavrovës, njoftoi sot Opservatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematikorë në Shkup, transmeton Alsat. Tërmeti ka qenë me magnitudë prej 2,9 shkallëve sipas Rihterit, ndërsa epiqendra ka qenë në rajonin e Gostivarit-Tetovës, respektivisht 60 kilometra larg Shkupit.