Ndalohet një i dyshuar për kërcënimin e Zana Avdiut

Është ndaluar nga Policia e Kosovës një i dyshuar për kërcënimin e aktivistes Zana Avdiu.

Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv, zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj.

“Me urdhër të Prokurorit të Shtetit është ndaluar një person i dyshuar për veprën penale ‘Kanosja’ dhe ndaj të njëjtit do të ndërmerren veprime të mëtejme ligjore”.

Kujtojmë se Zana Avdiu u bë subjekt i kritikave për shkak të deklarimeve të saj ndaj Granit Xhakës në ndeshjen ndërmjet Zvicrës dhe Serbisë në kuadër të Kampionatit Botëror.