Moti sot, stabil dhe më i ngrohtë

Moti në mbarë vendin do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të reja të shiut priten nga enjtja.

Për sot sinoptikët paralajmërojnë temperatura të mëngjesit prej -4 deri në 4 gradë dhe temperatura ditore prej 8 deri në 16 gradë.

Në ditët në vijim deri të enjten do të ketë rritje të temperaturës ditore e cila do të rritet deri në 17 gradë.