Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira të pakta

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira të pakta. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 27 deri 36 gradë celcius.

Ndryshe gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira mesatare.