Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë. Pasdite pritet të ketë vranësira të vogla lokale. Erërat do të jenë të dobëta dhe do të fryjnë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale pritet të ulet në 20 gradë celsiusë, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri në 39° gradë celsiusë.